Jak správně používat kreditní kartu? Dokáže vydělat klidně i 2000 Kč ročně!

Kreditní karta je platební karta, která umožňuje klientovi platit za zboží a služby na internetu nebo v obchodech. Je to skvělý sluha, ale také zlý pán. Záleží jak se dokážete ovládat a splácet své závazky. Pokud totiž zvládnete ukočírovat svou spotřebu a včas splatit útratu, můžete vydělat i přes 100 Kč měsíčně.

Jak vydělat na kreditní kartě?

Začneme základními benefity, které kreditní karta přináší, tak nějak sama o sobě.

Cashback – odměny za platby

Některé kreditní karty nabízejí cashback, což znamená, že vám banka nebo kreditní společnost vrátí určitou část peněz za každou platbu, kterou provedete kartou.

Slevy v obchodech

Některé karty nabízejí slevy na různé výrobky nebo služby.

Bonusové body

Některé karty nabízejí bonusové body, které můžete vyměnit za ceny, jako jsou letenky nebo hotely.

A to nejlepší? Bezúročné období!

Většina kreditních karet nabízí bezúročné období. Do tohoto data musíte zaplatit všechny půjčené peníze. Pokud tak uděláte an úrocích zaplatíte přesně 0 Kč. A proč je to tak dobré? Protože mezitím, co si půjčujete zdarma, máte k dispozici vlastní finance, které budete potřebovat až za zhruba 55 dní – na konci bezúročného období. A díky tomu tyto peníze můžete krátkodobě investovat. A nemusíte se pouště do nějakých velkých akcích. Při dnešních (21. 1. 2023) úrokových sazbách si můžete vlastní peníze nechat klidně jen na spořícím účtu, který má snad každý.

Pokud utratím (mám k dispozici na útratu) měsíčně 30 000 Kč, které si na začátku měsíce vložím na spořící účet a vyberu klidně už za 30 dní. Získám měsíčně za úroky na spořícím účtu 150 Kč. A to dělá hezkých 1800 Kč za rok. A to nepočítám slevy a případný cashback samotné kreditní karty.

Zlý pán… aneb úroky kreditní karty

Pokud však máte s financemi problémy a víte, že byste nedokázali částku zaplatit v bezúročném období, raději se kreditní kartě vyhněte. Po bezúročném období totiž nastupuje období tvrdých úroků, které jsou velmi nepříjemné a brzo byste se mohli dostat do finanční pasti. Je potřeba si tedy jasně hlídat útratu a datum, kdy máte dluh uhradit. Pokud vše zvládnete, je kreditní karta skvělým pomocníkem. 🙂

Znáte někoho, koho by článek zajímal? Nasdílejte mu ho:

Související články

Diskuze

Kalkulačka minimální mzdy v roce 2023 + tabulka zaručené mzdy

Vláda konečně schválila jaká bude minimální mzda pro rok 2023. Minimální mzda je nejnižší možná mzda, kterou zaměstnavatel může zaměstnanci platit za práci. Minimální mzda se stanovuje každý rok a její výše je určena na základě ekonomické situace v zemi a očekávaného růstu mezd.

Minimální mzda v roce 2023 byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně (od 1. 1. 2023) v roce 2022 byla minimální mzda 16 200 Kč. Jedná se tedy o navýšení 1100 Kč Tato částka je platná pro zaměstnance, kteří jsou zaměstnáni na plný úvazek (40 hodin týdně) a pracují normální pracovní dobu. V přepočtu na hodinovou sazbu se jedná o 103,80 Kč.

Po zveřejnění bude dostupné na webové stránce Ministerstva práce a sociálních věci: https://www.mpsv.cz/web/cz/narizeni-vlady-c.-567-2006-sb. aktuálně (26.12.2022) je zveřejněna pouze vyhláška za rok 2022.

Zaručená mzda zůstává v podstatě stejná

Mění se pouze zaručená mzda u prací v kategorii 8. A to směrem nahoru na 34 600 Kč.

Zaručená mzda je nejnižší mzda, kterou zaměstnavatel může zaměstnanci platit za práci, pokud se zaměstnanec a zaměstnavatel nedohodnou na nižší mzdě. Zaručená mzda je stanovena zákonem a je vyšší než minimální mzda.

Skupina pracíHodinová zaručená mzda 2023Měsíční zaručená mzda 2023
1103,80 Kč17 300 Kč
2106,50 Kč17 900 Kč
3117,50 Kč19 700 Kč
4129,80 Kč21 800 Kč
5143,30 Kč24 100 Kč
6158,20 Kč26 600 Kč
7174,70 Kč29 400 Kč
8207,60 Kč34 600 Kč
Tabulka zaručených mezd platných od 1. 1. 2023.

Kalkulačka pro výpočet minimální mzdy v roce 2023

Je zvýšení DOSTATEČNÉ?

Myslíte si, že se jedná o dostatečné zvýšení minimální mzdy s ohledem na aktuální inflaci? Nebo by měla být minimální mzda, případně zaručená mzda zvýšena více? Podělte se o váš názor v diskuzi níže.

9 tipů Jak začít investovat s nízkými náklady a riziky pro začátečníky?

Začínat s investováním může být pro začátečníky trochu přehlcující a stresující, ale existuje několik kroků, které mohou pomoci snížit náklady a rizika. Zde jsou některé tipy, jak začít investovat s nízkými náklady a riziky pro začátečníky:

  1. Začínat s investováním může být pro začátečníky trochu přehlcující a stresující, ale existuje několik kroků, které mohou pomoci snížit náklady a rizika. Zde jsou některé tipy, jak začít investovat s nízkými náklady a riziky pro začátečníky:
  2. Stanovte si své cíle a vyberte vhodnou investiční strategii. Pokud nejste si jisti, jakou strategii zvolit, můžete se poradit s finančním poradcem.
  3. Rozložte své investice mezi různé třídy aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy a fondy. Tím minimalizujete riziko a maximalizujete výnos.
  4. Začněte s investicemi s nízkými náklady, např. pomocí investičních fondů nebo ETF (exchange traded funds), které jsou levnější než klasické investiční fondy a nabízejí lepší diverzifikaci.
  5. Zvažte využití online platform pro investování, jako jsou Robinhood, Fidelity nebo Vanguard. Tyto platformy nabízejí levné poplatky a možnost investování do malých částek.
  6. Investujte pravidelně a dlouhodobě. Tím minimalizujete rizika a maximalizujete svůj potenciální zisk.
  7. Sledujte své investice a pravidelně je rebalancujte. Tím zajistíte, že vaše investice budou v souladu s vašimi cíli a strategií.
  8. Nenechte se ovlivnit emocemi a neinvestujte všechny své úspory do jedné investice. Diverzifikace je klíčová pro minimalizaci rizik.
  9. Je důležité si uvědomit, že investování má svá rizika a výnosy, a je důležité provádět vlastní výzkum a získávat vzdělání o investování, aby se minimalizovala rizika a maximalizoval zisk.